SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Yüksekova yoğun kara tesim

Yüksekova yoğun kara tesim

Kış aylarının en yoğun yaşandığı bölgelerden biri olan Hakkari'deki Yüksekova ilçesinde her yer kara teslim oldu.

Kış aylarının en yoğun yaşandığı bölgelerden biri olan Hakkari’de her yer beyaza büründü. Özellikle Yüksekova bölgesinde zaman zaman yaşanan tipi yüzünden göz gözü görmez oluyor. Yüksekova’da aralıksız olarak yağan kar yağışı ile birlikte ilçenin tamamen karlar altında kaldığı belirlendi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi son günlerde etkisini iyice arttıran yoğun kara resmen teslim olmuş durumda. Kar yağışının aralıksız olarak 5 gündür devam ettiği Yüksekova bölgesinde okullar da zaman zaman tatil ediliyor ve bundan en çok çocuklar mutlu oluyor. Hakkari’nin Yüksekova bölgesinde özellikle yüksek kesimlerde gece saatlerinde yaşanan don yüzünden dışarıda kalan hayvanlarda zorlu kış koşullarından nasibini alıyor.

Yüksekova Yoğun Kara Teslim

Yağan yoğun kar sonrasında yüksek kesimlerde kar yüksekliğinin zaman zaman yarım metreye kadar vardığı gözlemlenirken kar altında eşsiz olan helikopter manzarası da bir kartpostalı andırıyor. Meteoroloji’den gelen son bilgilere göre ise Hakkari ve özellikle Yüksekova civarlarında kar yağışının önümüzdeki günlerde de etkili olacağı ifade edildi. Kapanan yolların büyük kısmı ise ekipler tarafından aralıksız olarak çalışılarak açmaya uğraşılıyor.

Etiketler:, ,