SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. YSK Başkanı Sadi Güven’den erken seçim açıklaması

YSK Başkanı Sadi Güven’den erken seçim açıklaması

YSK Başkanı Sadi Güven, erken seçim ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. Seçim takviminin yakında netleşeceğini duyuran Güven, "Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra her şey netlik kazanacak. Bugüne yetişeceğini sanmıyorum. Yarın ya da öbür gün daha netleşebilir." dedi.

YSK Başkanı Sadi Güven, erken seçim ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. Seçim takviminin yakında netleşeceğini duyuran Güven, “Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra her şey netlik kazanacak. Bugüne yetişeceğini sanmıyorum. Yarın ya da öbür gün daha netleşebilir.” dedi.

YSK Başkanı Sadi Güven, uyum yasalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra belli olacak. Uyum yasasını buna uydurmaya çalışıyoruz. Yarın ya da öbür gün açıklayacağız.” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu ( YSK) Başkanı Sadi Güven, seçimlerin erkene alınması ile düğün tarihi 24 Haziran’a denk gelenlerin merakla beklediği soruya TBMM‘deki 23 Nisan resepsiyonunda yanıt verdi. Güven, sandıkların açılmasının ardından saat 18.00’den sonra düğünlerin alkolsüz şekilde yapılabileceğini söyledi.

Etiketler:,