SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. YPG’ye destek veren Deniz Naki’den şok karar

YPG’ye destek veren Deniz Naki’den şok karar

Afrin'deki operasyonlar için terör örgütü YPG'ye destek videosu yayınlayan Deniz Naki sonunda Türkiye'ye dönmeme kararı aldığını açıkladı.

Afrin’deki operasyonlar için terör örgütü YPG’ye destek videosu yayınlayan Deniz Naki sonunda Türkiye‘ye dönmeme kararı aldığını açıkladı. Deniz Naki’nin şu anda Almanya’da olduğu belirtiliyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yönelik başlattığı operasyonda terör örgütü YPG için destek videosunu sosyal medya üzerinden yayınlayan Deniz Naki artık Türkiye‘ye geri dönüş yapmayacak. Amedspor oyuncusu Deniz Naki’nin Almanya’da otobanda seyir halinde iken uğradığı silahlı saldırı sonrası, “yoğun güvenlik kaygısı” nedeniyle Türkiye’ye dönmeme kararı aldığını Alman basını da resmen duyurdu.

Deniz Naki’den Son Karar

Naki’nin avukatı Stephan Kuhn, Naki’nin gelecek planlarına yönelik açıklama yapmazken Amedspor’da forma giymeden önce Almanya’nın FC St. Pauli ve SC Paderborn takımlarında da oynayan Deniz Naki’nin ülkemizde güvenliğine ilişkin kaygıları bulunduğunu daha önceden de söylemişti.

Etiketler:,