SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Yıldırım: Türkiye’de Kimse Bedavadan Para Kazanamaz

Yıldırım: Türkiye’de Kimse Bedavadan Para Kazanamaz

Başbakan Yıldırım Maltepe'de katılım sağladığı sahur programında açıklamalarda bulunarak, uber konusuna değindi.

Başbakan Binali Yıldırım Maltepe’de düzenlenen sahur programına katılım göstererek, burada önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım açıklamasında taksicilere denetim müjdesi vererek, aım satımlarda ortaya çıkan matrah farkından, oldukça kapsamlı bir vergi incelemesi başlatıldığını ifade ederek, bunun en büyük tehdit olduğunu aktardı.

Yasal Düzenleme Yapıldı, Bu Defter Kapatıldı

Konu hakkında maliye bakanına talimat verildiğini söyleyen Yıldırım, yasal düzenlemeyi gerçekleştirdiklerini ve bu defteri kapattıklarını bildirdi. Bundan böyle vergi incelemesinin olmadığını ifade eden Yıldırım, her satıştan yüzde 3’lük dilimde ödeme yapıldığını, bu işin kökten çözüme kavuşturulduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanının Açık Talimatı Var

Araçların yenilenmesi ve Özel Tüketim Vergisi istisnasının getirildiğinden bahseden Yıldırım, açıklamalarında son zamanların en fazla konuşulan konuları arasında yer alan UBER’e de değindi. Uber ile alakalı faaliyette olduklarını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanının bu konuda açık talimatı bulunduğunu, bu ülkede hiç kimsenin bedavadan para kazanamayacağını dile getirdi.

Yasal yoldan ticaret yapılamayacağını bildiren Yıldırım, en son alınan karardan sonra bir mevzuat düzenlemesinin yapıldığını sözlerine ekledi.