SON DAKİKA
Tümü

Magazin

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Magazin
  4. /
  5. Yeşilçam’ın ‘Bitirim Zeki’si hayatını kaybetti

Yeşilçam’ın ‘Bitirim Zeki’si hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın 'Bitirim Zeki'si olarak tanınan ve 90 santimetre boyundaki Zeki Keskin, Sivas'ta tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Yeşilçam’ın ‘Bitirim Zeki’si olarak tanınan ve 90 santimetre boyundaki Zeki Keskin, Sivas’ta tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Sivas’ta, bir dönem Yeşilçam’ın tanınmış sanatçıları ile boy gösteren 90 santimetre boyundaki “Bitirim Zeki” lakaplı Zeki Keskin hayatını kaybetti.

Bir süre öncesinde Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göğüs Cerrahisi Servisi’nde tedavi altına alınan 70 yaşındaki Zeki Keskin, burada doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılmayarak hayata veda etti. Hastanenin Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekber Şahin açıklamasında Keskin’in yaklaşık 10 gün önce acil servise nefes darlığı, akciğerde sönme ve yüksek tansiyon şikayeti ile başvurduğunu söyledi.

Bitirim Zeki’yi Kaybettik

Hastaya göğüs cerrahi servisinde Yrd. Doç Dr. Özgür Katrancıoğlu tarafından göğüs tüpü takılarak tedavisine başlandığını söyleyen Şahin, “Uzun süreli bir tansiyon yükselmesinden sonra kendisi mide kanaması geçirdi. Ciddi sara nöbetleri de onu takip etti. Yoğun bakıma almamıza rağmen bilinci kapandı. Daha sonra kalbi durdu ve kendisini kaybettik.” dedi. Memleketi Sivas’a dönen Keskin, 51 yıl önce dönemin belediye başkanı tarafından kendisine verilen iki metrekarelik büfede zor şartlar altında yaşam savaşını devam ettiriyordu.