SON DAKİKA
Tümü

Magazin

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Magazin
  4. /
  5. Vartolu’nun deşifre olan küfürlerine ceza yolda

Vartolu’nun deşifre olan küfürlerine ceza yolda

Show TV ekranlarının fenomen dizisi Çukur için RTÜK resmen devreye girdi. Geçen hafta yayınlanan Çukur'un son bölümünde Vartolu'nun küfürlerini dudaklarından okuyan RTÜK'ün kanala ceza verebileceği iddia edildi.

Show TV ekranlarının fenomen dizisi Çukur için RTÜK resmen devreye girdi. Geçen hafta yayınlanan Çukur’un son bölümünde Vartolu’nun küfürlerini dudaklarından okuyan RTÜK’ün kanala ceza verebileceği iddia edildi.

RTÜK denetimlerini iyice sıklaştırırken Show TV ekranlarının sevilen dizisi Çukur’da gözetimdeki diğer bir yayından oldu. Çukur dizisi hakkında hazırlanan raporun RTÜK’ün gündeminde olduğu ve dizinin internet versiyonunda yer alan küfürlerin ekranda da izleyici tarafından ‘dudak hareketlerinden anlaşılabileceği’ ifade edildi.

Çukur’a Ceza

Adnan Oktar’ın A9 kanalının internet yayınında televizyonda yer vermediği programların verildiği gerekçesiyle gündeme gelen yasa tasarısı yaşama geçmeden RTÜK’ün Çukur dizisine ceza vermeyi gündemine aldığı ve bunu ilerleyen zamanlarda açıklığa kavuşturacakları belirtildi.

RTÜK’ün hazırlattığı uzman raporuna göre Show TV‘de yayımlanan ‘Çukur’ adlı dizi için hazırlanan ve dizinin internet versiyonunda ‘bip’siz kullanılan küfürler deşifre edildiği ifade edildi.

 

Etiketler:,