SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Valiye Selam Vereyim Derken Canından Oluyordu!

Valiye Selam Vereyim Derken Canından Oluyordu!

10 Nisan'da meydana gelen olayda, Valiye selam vermek isterken araba çarpan ve çarpmanın etkisiyle havaya savrulan polis memurunun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

10 Nisan Polis Teşkilatı’nın 173’üncü kuruluş yıl dönümünde Konya’da meydana gelen kazanın, polis memuru olarak görev yapan Vedat Selvi’nin, o sırada polis evinden makam aracına binerek çıkmak üzere olan Vali Yakub Canbolat’a selam vermek istemesi esnasında gerçekleştiği belirtildi.

Polis Memuru Çarpmanın Etkisiyle Havada Savruldu

Polis evinden makam aracı ile çıkacağı sırada, yol güvenliğini sağlayan görevli polis memurunun Valiye selam vermek istemesi feci bir kazaya sebep oldu. Yoldan geçen 37 yaşındaki Mürsel Sarı kontrolünde bulunan otomobil, cadde ortasında duran polis memuru Vedat Selvi’yi fark etmeyerek çarptı.

Çarpmanın etkisi ile havada metrelerce savrulan Selvi, daha sonrasında yere düşerek yaralandı. Olayın meydana geldiği anlar ise saniye saniye güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Kazadan sonra aracından inen sürücünün olayın şoku ile havaya zıpladığı gözlemlenirken, kazaya şahit olan Vali Canbolat’da makam aracından inerek polis memurunun yardımına koştu.

Yaralı Polis Memurunun Durumunun İyi Olduğu Öğrenildi

Yaralı polis memuru çağırılan sağlık ekipleriyle özel bir hastaneye götürülerek tedavi altına alınırken, polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu, çarpan otomobil sürücüsü Sarı’nın ise gözaltına alındığı aktarıldı.