SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Tunceli’de PKK’ya büyük operasyon 8 terörist öldürüldü

Tunceli’de PKK’ya büyük operasyon 8 terörist öldürüldü

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya karşı düzenlenen operasyonlarda aralarında bölge sorumluların da bulunduğu 4'ü kadın, 8 terörist öldürüldü.

Tunceli’de terör örgütü PKK’ya karşı düzenlenen operasyonlarda aralarında bölge sorumluların da bulunduğu 4’ü kadın, 8 teröristin öldürüldüğü kaydedildi. Görüntüler daha sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden TSK tarafından paylaşıldı.

Tunceli’nin Pülümür kırsalında Jandarma Komando birlikleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda 4’ü kadın, 8 terörist öldürüldü. Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada, bölgede terörist olduğu ihbarlarının alınması sonrasında hemen harekete geçildiği ve çalışmaların ise aralıksız ve büyük bir azim çerçevesinde devam ettiği kaydedildi.

Tunceli’de PKK Karşı Büyük Operasyon

Bölge ve civarında terör örgütü PKK militanlarına karşı devam eden operasyonlarda, “Pülümür İlçemiz Kızılmescit-Karagöl Dere Mevkii bölgesinde 16 Aralık 2017 tarihinde Milli İstihbarat Teşkilatı ile koordineli yapılan çalışmaların devamında Jandarma Komando Birliklerimizce icra edilen operasyon kapsamında çıkan çatışmada 4’ü kadın, 8 terörist silahları ile ölü olarak ele geçirilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

Operasyonlar sırasında ayrıca 5 Kalaşnikof ile birlikte örgütte yalnızca yönetici pozisyonundaki teröristlerin kullandığı Amerikan yapımı M-16 tüfek ve 1 Glock marka suikast silahının da ele geçirildiği ifade edildi.

Etiketler:, ,