SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. TSK’dan şehit askerler ile ilgili açıklama

TSK’dan şehit askerler ile ilgili açıklama

TSK'dan yapılan açıklamada dün şehit olan iki askerimizin naaşına olumsuz hava koşulları nedeni ile ulaşılacağı kaydedildi.

Afrin’deki operasyondan yeni bir üzücü haber geldi. TSK’dan yapılan açıklamada dün şehit olan iki askerimizin naaşına olumsuz hava koşulları nedeni ile ulaşılacağı kaydedildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin’e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nda çıkan çatışmalarda şehit olan iki askerin naaşına henüz ulaşılamadığını ifade etti. Bunun nedeni olarak ise çatışmaların devam etmesi ve hava koşullarının uygun olmaması sebep olarak gösterildi.

TSK’dan Son Dakika Açıklaması

Afrin’e yönelik operasyon kapsamında dün Üsteğmen Oğuz Kaan Usta ve Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı isimli askerlerimiz şehit olmuşlardı.

TSK tarafından yapılan yazılı açıklamada, “23 Ocak 2018 tarihinde Zeytin Dalı Harekât bölgesinde meydana gelen çatışmalarda şehit olan iki kahraman silah arkadaşımızın naaşlarına, bölgede çatışmaların devam etmesi ve hava koşullarının uygun olmaması sebebiyle ulaşılamamıştır.” ifadeleri yer aldı.

Etiketler:,