SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. TRT spikeri Tuğba Dalkılıç’dan özür mesajı

TRT spikeri Tuğba Dalkılıç’dan özür mesajı

TRT ekranlarında canlı yayın esnasında "PKK sivillere bu noktadan saldırıyordu" yerine yanlış olarak TSK sivillere işte bu noktadan saldırıyordu" diye tercüme eden spiker Tuğba Dalkılıç, Türk halkından özür diledi

TRT ekranlarında canlı yayın esnasında “PKK sivillere bu noktadan saldırıyordu” yerine yanlış olarak TSK sivillere işte bu noktadan saldırıyordu” diye tercüme eden spiker Tuğba Dalkılıç, Türk halkından özür diledi.

TRT spikeri Tuğba Dalkılıç canlı yayında “Terör örgütü PKK sivillere bu noktadan saldırıyordu” yerine yanlışlıkla ” TSK sivillere işte bu noktadan saldırıyordu” deyince yaşananlar sosyal medyada büyük ses getirdi. TRT, canlı yayın kazası sonrası yaptığı açıklamada spiker Tuğba Dalkılıç ile birlikte vatandaşlardan özür diledi.

TRT spikeri Dalkılıç, Twitter’dan yaptığı bir açıklamayla söz konusu ifadeleri yanlışlıkla söylediğini ifade ederek özür diledi. Dalkılıç, Twitter’da, “Bugün TRT Haber ekranlarında yaptığım canlı yayın sırasında, ‘terör örgütü PKK Burseya tepesinden sivilleri vuruyor’ diyecekken sehven TSK dedim. Tamamen yayın heyecanıyla yapılmış bir hataydı. Kamuoyundan çok özür diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

TRT’den Özür Mesajı

TRT Haber‘den konuya dair yapılan açıklama şöyle: “28.01.2018 tarihinde (bugün) Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ÖSO ile birlikte Zeytin Dalı harekâtı çerçevesinde Burseya Dağı’nı ele geçirmek için başlattığı operasyon TRT Haber kanalında başarılı bir şekilde izleyicilerimize ulaştırılmıştır. Operasyonun yapıldığı Burseya Dağı’ndan canlı görüntülerle aktarılan yayın sırasında ekranda olan spikerimiz, bağlantı yaptığı muhabirimiz Bülent Çulcuoğlu’nun ifadelerini canlı yayının vermiş olduğu heyecanla yanlış aktarmıştır. Bu istenmeyen bir canlı yayın kazasıdır.

Yaşanan bu üzücü hatanın ardından spikerimiz derhal ekrandan çekilmiş, yerine yeni bir arkadaşımız görevlendirilmiştir. Ayrıca söz konusu spikerimiz hakkında gerekli inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurur ve yaşanan bu hata nedeniyle özür dileriz.”