SON DAKİKA
Tümü

Dünya

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Dünya
  4. /
  5. Tayvan’da 5,7 şiddetinde deprem

Tayvan’da 5,7 şiddetinde deprem

Tayvan'da bir büyük deprem daha meydana geldi. 6,4 büyüklüğünde depremin yaşandığı Tayvan Hualian kentinde saat 15.21 sıralarında 5,7 şiddetinde bir deprem daha yaşandı.

Tayvan’da bir büyük deprem daha meydana geldi. 6,4 büyüklüğünde depremin yaşandığı Tayvan Hualian kentinde saat 15.21 sıralarında 5,7 şiddetinde bir deprem daha yaşandı.

Tayvan adasının doğu kıyısında meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar 2 kişi canından olurken 100’ün üzerinden insanın ise yaralandığı kaydedildi. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezinin (USGS) verilerine göre yerin 10,6 kilometre derinliğinde meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Hualien kentinin 22 kilometre kuzeydoğusu olarak gösterildi.

Tayvan’da Deprem

Tayvan Merkez Haber Ajansının (CNA) haberine göre çöken binaların altında şu ana kadar çok sayıda insanın kaldığı belirtildi. Şu ana kadar gelen verilere göre ölü sayısının 2 ve yaralı sayısının ise 100 olduğu ifade edildi. İlk 3 katı çöken ve yan yatan Martial Hotel’de mahsur kalanlardan 116’sının kurtarıldığı ve itfaiye ekipleri ile beraber askeri personelde binaları tek tek kontrol ediyorlar.

Hualien yönetimi acil operasyon merkezinin raporuna göre ise 6 bina çöktü, 1 askeri hastane yan yattı, 2 köprü zarar gördü.

 

Etiketler:,