SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Tanju Çolak AK Parti İzmir’den milletvekili aday adayı!

Tanju Çolak AK Parti İzmir’den milletvekili aday adayı!

Eski milli oyunculardan Tanju Çolak, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'na giderek İzmir 1. bölgeden milletvekili aday adayı oldu.

Eski milli oyunculardan Tanju Çolak, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na giderek İzmir 1. bölgeden milletvekili aday adayı oldu.

Eski Milli Futbolcu ve Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na başvurarak İzmir 1. bölgeden milletvekili aday adayı oldu. ‘Kral Tanju’ lakaplı futbolcu, “Biz bağlılığımızı ortaya koyuyoruz.” dedi.

AK Parti‘de siyaset yapma kararını ilk kez 2014 yılında Urla Belediye Başkanlığı aday adayı olarak belirten Çolak, bunun hemen ardından da 2015 seçimlerinde İstanbul‘dan milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan eski Milli Futbolcu ve Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimlerde İzmir 1. bölgeden milletvekili aday adayı oldu. AK Parti İzmir İl Başkanlığına gelerek başvurusunu yapan Çolak’ı, spor kulüpleri ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler de yalnız bırakmadı.

Tanju Çolak açıklamasında, “İzmir’i gerçekten çok seviyorum. İzmir’e aşık olduğunu söyleyebilirim. 2014 yılından bu yana tüm seçimlerde hep İzmir’de oldum. İzmir’e yabancı olmadığımı söyleyebilirim. Urla’da da yazlık evim var. Biz buraya olan bağlılığımızı göstermek için buradayız.” ifadelerine yer verdi.