SON DAKİKA
Tümü

Spor

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Spor
  4. /
  5. Tahmin Fenerbahçe’nin derbi cezasını onadı!

Tahmin Fenerbahçe’nin derbi cezasını onadı!

Tahkim Kurulu sonunda Fenerbahçe'ye verilen cezayı onadı. Beşiktaş derbisinde çıkan olaylar sonrasında sarı lacivertli takıma verilen 3 maçlık seyircisiz oynama cezası onanırken bunun yanında 1 milyon lira değerinde de para cezası kesildi.

Tahkim Kurulu sonunda Fenerbahçe‘ye verilen cezayı onadı. Beşiktaş derbisinde çıkan olaylar sonrasında sarı lacivertli takıma verilen 3 maçlık seyircisiz oynama cezası onanırken bunun yanında 1 milyon lira değerinde de para cezası kesildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Beşiktaş derbisinde çıkan olaylar neticesinde Fenerbahçe‘ye verilen 3 maçlık seyircisiz oynama ve 1 milyon lira değerindeki para cezasını resmen onadı.

TFF Tahkim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “Fenerbahçe A.Ş.’nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle FDT’nin 52/2. maddesi uyarınca 3 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası ve 1.000.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oyçokluğu ile karar verilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Finali rövanş karşılaşmasında Fenerbahçe Beşiktaş maçının 57. dakikasında Şenol Güneş’in kafasına gelen çakmak yüzünden mücadelenin hakemi Mete Kalkavan karşılaşmayı tatil etme kararı almıştı.

Etiketler: