SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Süleyman Soylu’dan patlama ile ilgili açıklama

Süleyman Soylu’dan patlama ile ilgili açıklama

Ankara'da vergi dairesi patlamasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeni bir açıklama geldi. Süleyman Soylu, "Aynı adam daha öncesinde yine aynı saatte çantayı bırakıp gidiyor." diyerek skandal ifadeler kullandı.

Ankara‘da vergi dairesi patlamasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yeni bir açıklama geldi. Süleyman Soylu, “Aynı adam daha öncesinde yine aynı saatte çantayı bırakıp gidiyor.” diyerek skandal ifadeler kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu, Ankara‘da vergi dairesindeki patlama ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Soylu, “Bunu yapan adam her şeyi daha önceden planlamış. Çantanın 2 saat patlamasını bekliyor ancak çanta infilak etmiyor. Çantayı alarak oradan uzaklaşıyor. Özel güvenlik elemanlarının aslında bunu yakından takip etmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Soylu’dan Açıklama

Bayrampaşa’da Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından düzenlenen “Özel Güvenlik Görevlileri Eğitim Programı”na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Çukurambar Vergi Dairesinde bir patlama yaşandı. Başta bunun bir kaza olduğunu söylediler ama gerçekler daha sonrasında ortaya çıktı. Bakılan kameralar da bir şahısın izine rastlandı. Çantanın patlama anı defalarca izlendi. Bunun bir bombalı eylem olduğu anlaşıldı. Şahıs daha sonrasında Osmaniye’de yakalandı. Bununla beraber 19 kişi daha soruşturma kapsamında gözaltına alındı.” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler: