SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Sömestr tatili dönüşü İstanbul’da yoğunlaştı

Sömestr tatili dönüşü İstanbul’da yoğunlaştı

İstanbul'da tatil dönüşü çilesi başladı. Okullarda başlayan ve 2 hafta süren yarıyıl tatilinin ardından dönüş yolunda tatilciler akşam saatlerinden itibaren İstanbul trafiğini adeta alt üst etti.

İstanbul‘da tatil dönüşü çilesi başladı. Okullarda başlayan ve 2 hafta süren yarıyıl tatilinin ardından dönüş yolunda tatilciler akşam saatlerinden itibaren İstanbul trafiğini adeta alt üst etti.

Okullarda 2 hafta süren sömestr tatilinin ardından yollarda dönüş çilesi yeniden başladı. Akşam saatlerinden itibaren İstanbul‘da yaşanan trafik vatandaşları adeta deliye döndürdü. Tatilin sona ermesiyle birlikte İstanbul’dan ayrılan vatandaşların dönüş yolculuğu da başlamış oldu. Dönüş nedeniyle akşam saatlerinden itibaren TEM Otoyolu Çamlıca Gişeler mevkiinde ve Anadolu’dan Avrupa Yakasına köprü geçişlerinde trafik yoğunluğunun oluşmasına neden oldu.

Dönüş Çilesi Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yarın 5 bin 771 okulda 3 milyona yakın öğrencinin, 143 bin öğretmenin ders başı yapacağını ve 16 bin servis aracının trafiğe çıkacağını ifade etti. İBB tarafından yapılan açıklamada 1 hafta boyunca okul trafiğini etkileyecek yol ve kazı çalışması yapılmayacağını belirterek, olası kazalar için trafikte çok sayıda çekicinin de hazır bulundurulacağı belirtildi. İBB, İstanbul Trafik Zabıtasının, polis ve jandarma ekipleriyle birlikte trafiğin açık tutulması için çalışmalarına da devam edecek.

 

Etiketler:,