SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Şırnak’tan Acı Haber: 2 Asker Şehit

Şırnak’tan Acı Haber: 2 Asker Şehit

Şırnak Gabar Dağı mevkisinde PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda 2 askerimiz şehit oldu.

Şırnak’a bağlı Gabar Dağı mevkisinde bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristler tarafından yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi neticesinde bir askerin şehit olduğu ifade edilirken, iki askerin ise yaralandığı belirtildi.

El Yapımı Patlayıcı İnfilak Etti

Akçay 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı askerlerin Gabar Dağı mevkisinde yol arama çalışması sürdürdüğü esnada teröristler tarafından önceden yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettiği aktarıldı.

Saldırada bir asker şehit düşerken, iki asker ise yaralandı. Yaralı olan askerler helikopter ile taşınacak Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, güvenlik güçleri ise bölge genelinde teröristlerin yakalanması adına operasyon başlattı.

2 Ayrı Patlamada 2 Asker Şehit

Patlamadan sonra bölge genelinde başlatılan operasyon esnasında teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının güvenlik güçlerinin geçişi esnasında şehit olduğu, bir askerinde yaralandığı kaydedildi. Aynı bölgede iki farklı patlamada 2 askerin şehit düştüğü ve toplam 3 askerin ise yaralandığı ifade edildi.