SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Siirt’te bir tabur komando aileler tarafından Afrin’e uğurlandı

Siirt’te bir tabur komando aileler tarafından Afrin’e uğurlandı

Bir tabur komando asker Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak üzere bölgeye hareket etti. Askerlerin aileleri ise bu uğurlama sırasında gözyaşlarına boğuldu.

Bir tabur komando asker Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak üzere bölgeye hareket etti. Askerlerin aileleri ise bu uğurlama sırasında gözyaşlarına boğuldu.

Siirt’te bir tabur komando, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin kuzeybatısında yer alan Afrin’e terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ’a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak üzere hareketine başladı. Siirt Havalimanı’nda düzenlenen uğurlama törenine Vali Ali Fuat Atik, Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yavuz, Belediye Baskan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Benek ve asker aileleri yer aldı.

Asker Aileleri Uğurladı

Komandoların eş ve çocukları ile vedalaşma anında duygu dolu anlar yaşandı. Eşini uğurlayan Zeynep Yıldız, “Biraz üzgünüm ama konu vatan. Eşimi buradan uğurladım ve burada bekleyeceğim. Allah’a emanet hepsi. Kıymetlerini bilmek gerekiyor.” dedi.

Damla Demirci ise “Gözleri hiçbir zaman arkada kalmayacak. Biz burada onları bekliyor olacağız. Hepsi Allah’a emanettir.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:, ,