SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Şeker Fabrikaları İhaleleri İçin Şartname Bedeli 10 Bin TL

Şeker Fabrikaları İhaleleri İçin Şartname Bedeli 10 Bin TL

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 14 adet şeker fabrikasının satışla özelleştirilmesi adına ihale açılırken, bu ihalelerin Nisan'da gerçekleştirileceği bildirildi.

ÖİB tarafından 14 adet şeker fabrikasının satış yöntemi ile özelleştirilmesi adına ihale açılırken, ihalelerin Nisan ayı içerisinde yapılacağı belirtildi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ilan doğrultusunda Türkiye Şeker Fabrikası AŞ’ye ait olan 14 şeker fabrikasından Bor, Çorum, Yozgat ve Kırşehir fabrikalarına yönelik ihalenin 3 Nisan tarihine, Erzincan, Ilgın, Erzurum, Kastamonu ve Turhal fabrikalarına yönelik ihalenin 11 Nisan tarihine, Alpullu, Afyon, Elbistan, Burdur ve Muş fabrikalarına yönelik ihalenin ise 18 Nisan tarihine kadar teklif yapılabileceği ifade edildi.

Şartname Bedeli 10 Bin TL Olarak Belirlendi

Şartname bedelinin 10 bin TL tutarında belirlendiği dile getirilirken, geçici teminat tutarlarının ise ayrı ayrı olmak kaydıyla Erzincan, Erzurum, Kastamonu, Alpullu, Elbistan ve Muş fabrikaları için 3 milyon lira, Bor, Kırşehir, Yozgat ve Burdur fabrikaları için 4 milyon lira, Çorum, Ilgın, Turhal ve Afyon fabrikaları için ise 5 milyon lira düzeyinde olduğu bildirildi.

Söz konusu ihalelere gerçek ve tüzel kişilerin, yatırım fonlarının ve ortak girişim gruplarının katılım gösterebileceği belirtilirken, pazarlık usulüyle yapılacak ihalelerin, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla yapılacak açık artırma yöntemiyle sonuçlandırılabileceği vurgulandı.