SON DAKİKA
Tümü

Yaşam

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Yaşam
  4. /
  5. Şanlıurfa’da çekirge istilası!

Şanlıurfa’da çekirge istilası!

Şanlıurfa'da çekirge istilası yaşandı. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde vatandaşların çekirge istilasına karşın ekili tarlalarda 24 saat sabahlara kadar nöbet tuttuğu belirlendi. Vatandaşların çözüm adına yetkililerden yardım bekliyor.

Şanlıurfa’da çekirge istilası yaşandı. Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde vatandaşların çekirge istilasına karşın ekili tarlalarda 24 saat sabahlara kadar nöbet tuttuğu belirlendi. Vatandaşların çözüm adına yetkililerden yardım bekliyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, çekirge istilasına uğrayan vatandaşların ekinlerini korumak adına sabahlara kadar nöbetleşe bekliyorlar. Siverek ilçesine 45 kilometre uzaklıkta yer alan Ortaköy kırsal mahallesinde, mahalle sakinleri çekirgelerin ekili tarlalara ulaşmaması adına nöbetlerine devam ederken çekirge sürülerinin sık sık yönlerini değiştirerek onların kafasının karışmasını sağlıyorlar.

Yaklaşık 1 haftadır çekirge sürüleri ile amansız bir mücadele içerisinde olan mahalle sakinleri yetkilerden yardım bekliyor. Mahalle sakinlerinden birisi, “Yıllardır bu mahallede yaşam mücadelesi veriyoruz. Tabi bu olay ilk defa başımıza gelmiyor ama artık mücadelede zorlanıyoruz. Binlerce çekirge ekinlerimize zarar veriyor. Bunların yönüne değiştirmek adına sabah kadar nöbet beklemek zorunda kalıyoruz. Yetkililerden bir anca önce bu duruma çare bulmalarını rica ediyoruz.” dedi.

Siverek Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü de mahallede inceleme yapıldığını ve gerekli ilaçlamanın en kısa zamanda yapılacağını duyurdu.

Etiketler:,