SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Sağlık Personelinin Bebeğin Baş Parmağını Kestiği İddiası

Sağlık Personelinin Bebeğin Baş Parmağını Kestiği İddiası

Şanlıurfa'da yüksek ateşten dolayı hastaneye yatışı yapılan bebeğin sağ baş parmağının sağlık personeli tarafından yanlışlıkla kesildiği iddia edildi.

Şanlıurfa’da yüksek ateş şikayeti ile hastaneye yatırılan 1.5 aylık Zeliha Ç.’nin elinde bulunan serum kelebeğini çıkarmaya uğraşan sağlık personelinin, iddiaya göre makas ile yanlışlıkla bebeğin baş parmağını kestiği belirtildi. Ailenin konu hakkında suç duyurusunda bulunduğu aktarılırken, bebeğin ameliyat edilmek için Adana’ya sevkinin yapıldığı aktarıldı.

Alınan bilgiler doğrultusunda, Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde meydana gelen olayda Burcu ile Yusf Ç. çiftinin 1.5 aylık bebeklerinin yüksek ateş şikayeti ile geçtiğimiz pazar akşamında hastaneye getirildiği ifade edildi.

Sağlık Personeli Bebeğin Sağ Baş Parmağını Kesti

Hastanede muayene edilen bebeğin yatışının yapıldığı, gerçekleştirilen son kontrollerinde ise bebeğin taburcu edildiği belirtildi. Tedavi süresince serum takviyesinde bulunulan bebeğin elinde yer alan kelebeği çıkarabilmek adına odaya gelen sağlık personelinin, iddialara göre bebeğin sağ baş parmağını kestiği bildirildi.

Kanlar içinde kalan bebeğin, kesilen parmağı ile birlikte ambulansla Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldüğünün altı çizilirken, burada plastik cerrahinin bulunmamasından dolayı bebeğin ilk müdahalesinin gerçekleştirilmesinin ardından ambulans ile Adana’ya sevk edildiği ifade edildi.