SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Rize’de KYK öğrencisi 46 kişi zehirlendi

Rize’de KYK öğrencisi 46 kişi zehirlendi

Rize'de üniversite ve KYK öğrencilerinin kaldığı yurtta akşam yemeğinden zehirlenen 46 öğrencinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Rize’de üniversite ve KYK öğrencilerinin kaldığı yurtta akşam yemeğinden zehirlenen 46 öğrencinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Rahatsızlanan öğrencilerin hastaneye gelmeye devam ettiği kaydedildi.

Rize’de üniversite kampusunun yemekhanesiyle Kredi Yurtlar Kurumu’na ait öğrenci yurdunda akşam yemeğinden zehirlenen 46 öğrenci acil olarak hastanelere kaldırıldı. Fener Mahallesi’nde, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kampusu yemekhanesi ile Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı kız ve erkek öğrenci yurdunda kalan öğrencilerden bazıları, akşam yemeğinin ardından rahatsızlık geçirdi.

Öğrenciler Zehirlendi

Mide bulantısı ve ishal şikayetleri ile hastanelere kaldırılan 46 öğrenci ambulanslarla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Öğrencilere acilde ilk müdahaleleri yapılırken rahatsızlanan başka öğrencilerin de hastaneye gelişinin devam ettiği öğrenildi.

Rize’de yaşanan zehirlenme vakalarının araştırılması için de bir heyet görevlendirildiği kaydedildi. Rize’de üniversite kampusunun yemekhanesiyle Kredi Yurtlar Kurumu’na ait öğrenci yurdunda akşam yemeğinden zehirlenen öğrenci sayısının ilerleyen saatlerde 60’a kadar yükselmesi bekleniyor.

Etiketler: