Eylem.com

Polinas Plastik Şirketi Propak Ambalaj Şirketini Satın Aldı

Gözde Girişim Sermayesinin Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’nin dolaylı olarak bağlı durumdaki ortaklığı Polinas Plastik Sanayii ve de Ticareti Anonim Şirketi, Propak Ambalaj Üretim ile Pazarlama Anonim Şirketi’nin hisselerinin %90’lık bir kısmını 47 milyon Euro tutarındaki bir fiyatla satın alıp ambalaj sektörü içerisinde dev bir satın almaya daha imzasını attı.

Polinas Plastik Şirketi Propak Ambalaj Şirketini Satın Aldı
77 kez
22 Eylül 2017 - 21:43

ÜNLÜ & Co, bu süreçte Gözde Girişim ve Polinas’ın finansal danışmanlığını üstlendi.

Satın alma anlaşmasının başarıyla imzalandığını belirten ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Bölümü Yönetici Direktörü Simge Ündüz, anlaşmanın Gözde Girişim ve Polinas’ın ambalaj sektöründeki mevcut varlığına değer katacağına ve sektördeki yerini daha da önemli bir yere taşıyacağına dikkat çekti.

Ündüz, “Gözde Girişim ve Polinas için ambalaj sektöründe önem taşıyan bu işlem için danışmanlık vermekten dolayı çok mutluyuz. Gözde Girişim ve Polinas bu satın alma işlemiyle ambalaj sektöründeki yerini daha da kuvvetlendirmiştir” diye konuştu.

ÜNLÜ & Co, Eylül 2016 tarihinden bugüne kadar 1,4 milyar doların üzerinde şirket alım- satım işlemine aracılık etti. Bu işlem ÜNLÜ & Co’nun son bir yıl içinde gerçekleştirdiği 8. işlem olurken, son dönemde sonuçlandırılan işlemler arasında; Ibrakom ile CJ Lojistik ortaklığı, Akfen Holding’in Mersin Uluslararası Limanı’nda IFM Investors’a 869 milyon dolar tutarındaki %40 hisse satışı ve Korozo Ambalaj’ın Actera Group ile gerçekleştirdiği ortaklık yer almaktadır.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN