SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Pegasus’tan eşyalar için sigorta açıklaması

Pegasus’tan eşyalar için sigorta açıklaması

Pegasus'tan yeni bir açıklama geldi. Pegasus'un Trabzon'da pistten çıkan uçağı ve eşyaların sigorta durumu sonunda belli oldu.

Pegasus’tan yeni bir açıklama geldi. Pegasus’un Trabzon’da pistten çıkan uçağı ve eşyaların sigorta durumu sonunda belli oldu. Uçak şirketi tarafından yapılan açıklamada uçağın ve eşyaların sigorta kapsamında olduğu ifade edildi.

Pegasus, 13 Ocak’ta Trabzon Havalimanı’na iniş sırasında pistten çıkan Ankara uçağının ve eşyanın ilgili mevzuat ve sözleşmesel yükümlülükler uyarınca sigorta güvencesi kapsamında olduğu belirtildi. Pegasus tarafından KAP’a yapılan açıklamada bulunan şirket olaya ilişkin yetkili kurumlarca yasal inceleme başlatıldığını da yeniden vurgulamış oldu.

Pegasus’tan Uçak İçin Açıklama

Pegasus açıklamasında, “Yaşanan olay içerisinde yaralanma ve can kaybı yaşanmamıştır. Uçuş operasyonlarımız olağan seyrinde devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı. Pistten çıkan uçağın saplandığı yerden çıkarılması için zemin güçlendirmesi amacıyla başlatılan dolgu çalışmasının ise halen devam ettiği belirtildi. Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait 15 iş makinesi ve 20 personelle bölgede kurtarma vinçlerinin kurulacağı alanda zemin iyileştirme çalışmalarının da devam ettiği kaydedildi. Bu çalışmasının ardından alana kurulacak vinçlerle uçağın Perşembe günü bulunduğu noktadan çıkarılmasının planlandığı ifade edildi.

Etiketler:,