SON DAKİKA
Tümü

Dünya

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Dünya
  4. /
  5. Pakistan’da kiliseye intihar saldırısı 5 ölü 15 yaralı

Pakistan’da kiliseye intihar saldırısı 5 ölü 15 yaralı

Pakistan'ın Ketta bölgesindeki kiliseye düzenlenen intihar saldırısında 5 kişinin öldüğü ve 15 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Pakistan’da bulunan bir kiliseye intihar saldırısı düzenlendiği kaydedildi. Pakistan’ın Ketta bölgesindeki kiliseye düzenlenen intihar saldırısında şu ana kadar yaşanan olaylarda en az 5 kişinin yaşamını yitirdiği ve 15 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Pakistan’da bir kiliseye düzenlenen intihar saldırısında ilk gelen bilgilere göre 5 kişinin öldüğü ve 15 kişinin de yaralandığı ifade edildi. Pakistan’ın Afganistan sınırına ortalama 65 kilometre uzaklıktaki Ketta bölgesi civarında bir kiliseye henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı intihar saldırısı düzenlendi.

Saldırılarda son gelen haberlerde sabah saatlerinde ölü sayının 8 olduğu belirtilirken daha sonra kaynaklardan alınan yeni bilgilerde bu sayının 5 olduğu belirtildi. Kiliseye düzenlenen hain saldırının ise bir ayin sırasında gerçekleştiği ve içerisinin o yüzden kalabalık olduğu ifade edildi. Yaralıların bölge hastanelere sevk edildiği de belirlenirken çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Pakistan’da Hain Saldırı

Belucistan İçişleri Bakanı saldırı sonrasında yaptığı açıklamada asıl amacın Hıristiyan toplumu olduğunu söyleyerek tüm müdahalelerin zamanında gerçekleştiğini belirtti. Ayrıca Belucistan Sağlık Bakanlığı’nda yaralılar için acil kan ihtiyacı olduğunu söyledi.

Etiketler:,