SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. ÖSO askerleri Afrin sınır bölgesinde

ÖSO askerleri Afrin sınır bölgesinde

Türkiye'nin Afrin operasyonunda tüm hazırlıklar kaldığı yerden devam ederken sınır hattındaki hareketlilik ise an be an görüntülendi.

ÖSO askerlerinin sevkıyatı yeniden görüntülendi. Türkiye‘nin Afrin operasyonunda tüm hazırlıklar kaldığı yerden devam ederken sınır hattındaki hareketlilik ise an be an görüntülendi. 20 otobüsle Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan geçen ÖSO askerleri Azez’e doğru adım adım ilerlemeye devam ediyor.

Öncüpınar Sınır Kapısı’nı kullanarak Suriye’ye doğru giden 20 otobüste ÖSO askerlerinin bulunduğu ve sosyal medyada ise sahadaki ÖSO üyelerinin Azez’den Afrin’e doğru ilerlediği gözlemlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Afrin ve Menbiç’e yapılması planlanan girişim öncesinde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte müdahale edileceğinin açıklanması Suriye sınır bölgesindeki hareketliliğin daha da artmasına neden oldu.

Afrin Sınır Bölgesinde Büyük Hareketlilik

Otobüslerle Kilis’e getirilen ÖSO askerleri Suriye’nin Halep kentine bağlı Afrın ilçesi sınır hattı ile El Bab ve Menbiç yakınlarındaki bölgelere sevk edilirken buralardaki sevkıyatlar peyderpey geniş güvenlik tedbirleri altında sürdürülmeye de devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önceki açıklamasında da Afrin’e ansızın bir harekat olabileceğinin sinyallerini vererek Türk halkını oldukça heyecanlandırmıştı.

Etiketler:,