SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Operasyon Türkiye Tarafından Olumlu Karşılandı!

Operasyon Türkiye Tarafından Olumlu Karşılandı!

ABD, Fransa ve İngiltere tarafından Suriye rejimine yönelik gerçekleştirilen operasyon Türkiye tarafından olumlu bir şekilde karşılandı.

Türkiye tarafından, Suriye rejiminin kimyasal silahlarına ilişkin hava harekatı olumlu karşılandı. Bunun ise çok sayıda sebebi olduğu ifade ediliyor.

Türkiye 2011’den Bu Yana Esed Rejiminin Karşısında

Bu sebeplerin arasında ise;

Türkiye‘nin 2011 senesinden bu zamana kadar Esed rejiminin karşısında durduğu biliniyor. Bu durum bugünde aynı şekildeyken ülkenin rejime ilişkin bir operasyona negatif tepki vermesinin beklenemeyeceği ifade ediliyor.

Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya‘nın kapıştığı, daha doğrusu genel anlamda Batı ile Rusya arasında yükselen bir kriz olduğu dile getiriliyor. Bu krizin adresi ise Suriye olarak gösteriliyor.

Türkiye‘nin Suriye’de gerek masada gerek sahada aktif olduğu aktarılıyor. Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya arasındaki kavganın Türkiye’ye alan açabileceği belirtiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya arasındaki krizde arabulucu şeklinde adı geçen tarafın Türkiye olduğu dile getiriliyor. Türkiye’nin bu krizde arabulucu olarak yer almasının ülkenin bu denklemdeki gücünün bir göstergesi olduğu ifade ediliyor.

Türkiye’yi Kaybetmek İstemiyorlar

Ayrıca ülkenin Batı ile Rusya krizinde arada kalmadığı hatta kalmayacağı belirtilirken, iki tarafında Türkiye’yi kaybetmek istemediği dile getiriliyor.