SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Necati Şaşmaz FETÖ davasından aklandı

Necati Şaşmaz FETÖ davasından aklandı

15 Temmuz tarihinde gerçekleşen FETÖ soruşturmasından aklanan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni'nde Erdoğan'ı en önden izledi.

15 Temmuz tarihinde gerçekleşen FETÖ soruşturmasından aklanan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’ne katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı dinleyen Necati Şaşmaz en ön sıradaydı.

15 Temmuz’dan önce “Kurtlar Vadisi Darbe” ismi için başvuruda bulunduğu gerekçesi adı altında hakkında soruşturma başlatılan ünlü oyuncu Necati Şaşmaz, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı en ön sırada dinleyerek bütün dikkatlerin üzerinde toplanmasına neden oldu. 15 Temmuz darbe girişiminden önce “Kurtlar Vadisi Darbe” ismi için başvuruda bulunan Pana Film ortakları Necati Şaşmaz ve Mehmet Canpolat hakkında başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında mahkeme son olarak takipsizlik kararı vermişti.

Necati şaşmaz En Önde

Necati Şaşmaz son olarak savcıya verdiği ifadesinde, “Senaryo incelendiğinde zaten bütün gerçekler ön plana çıkacaktır. Polat’ın ortadan kaldırılması ve yerine kontrol edebilecekleri birinin geçmesi söz konusu olmuştur. Ana fikri 7 Şubat krizi ve 17-25 Aralık’ı da kapsayacak şekilde FETÖ terör örgütü tarafından yapılmaya çalışılan değişik darbe planları senaryoda yer alıyor. Yüce Türk milletini aydınlatmak ve gerçeklerin görülmesi her zaman tek amacımız olmuştur.” ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler: