Eylem.com

Motorine Bu Geceden İtibaren 13 Kuruş Zam!

Motorine Bu Geceden İtibaren 13 Kuruş Zam!
61 kez
26 Eylül 2017 - 23:22

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan açıklamada motorine yeni zamların bu geceden itibaren zamlı olarak satılacağı ve fiyatların 13 kuruş birden artacak olduğunu açıkladı. Kuzey Irak ile yaşanan kriz sonrasında dolar ve Euro’da yaşanan artışlar bugün sabah saatlerinde dikkat çekerken, Kuzey Irak’ın petrolünün kesilecek olduğunun açıklanması ile birlikte motorin fiyatlarına zam geldiği tahmin ediliyor.

Hükümetin yeni yaptırım planları arasında Barzani yönetiminin tek hat borusu olan petrolü satması için gerekli boru hattının vanasının Türkiye’de bulunmasından dolayı bu vananın kapatılması durumunda ekonomik olarak Barzani’nin büyük kriz yaşaması tahmin ediliyor.

Benzin ve Motorin Fiyatları Daha Ne Kadar Yükselecek?

PÜİS tarafından yapılan zamların hemen arkasından sürücüler benzin ve motorin fiyatlarının daha ne kadar fazla yükselecek olduğu konusunda haklı tepkiler verdi. Birçok sürücü sosyal medya başta olmak üzere çeşitli platformlar üzerinden tepkisini gösterirken, çiftçiler ise mazot fiyatlarına gelen zamların çok büyük maddi zorluklara sebep olduğunu açıkladı.

Hükümet ise konu hakkında herhangi bir açıklama yapmazken, dolar ve Euro sabah rekor kırmıştı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN