Eylem.com

Moody’s: Ticaret Savaşı Tehdidi Artık Uzak Değil

Moody’s: Ticaret Savaşı Tehdidi Artık Uzak Değil
732 kez
26 Haziran 2018 - 10:08

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki ticari gerilime yönelik önemli bir açıklama yapıldı.

Moody’s tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrulusunda, Trump hükümetinin ilerleyen günlerde Çin’in bazı ileri Amerika Birleşik Devletleri teknolojilerini sağlamasını engelleyici ve bu alandaki yatırımlarını kısıtlayıcı önlemler duyurmasının öngörüldüğü belirtildi.

Ticaret Savaşı Tehdidi Artık Uzak Değil

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki ticaret savaşı tehdidinin artık uzak olmadığına dikkat çeken Moody’s, teknolojik bakımından ileri ürünler üstündeki ihraç kısıtlamalarının, Çin ile yoğun bir şekilde ilişkisi bulunan belli başlı Amerika Birleşik Devletleri endüstrilerinde çeşitli aksamalara sebep olabileceği ifade edildi.

Söz konusu açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri’nin siyasi önlemlerinin var oaln ticaret rejimini tersine çevirdiğine vurgu yapılırken, bahsi geçen önlemin yatırımları, finansal şartları ve büyüme potansiyelini negatif etkilemesinin öngörüldüğü aktarıldı.

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki sürecin belirsizliğe sebebiyet verecek iki ülke arasında ticaret ile uğraşan şirketler üstünde baskı oluşturduğu tespitini gerçekleştiren açıklama doğrultusunda, yatırımlar adına uzun dönemli kararların da bu süreçten negatif etkilendiği belirtildi.

Ekonomik Büyümedeki Yavaşlama Diğer Ülkelere Sıçrayabilir

Tüm bunların yanı sıra bahsi geçen açıklamada ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin ekonomilerinin büyüklüğü dikkate alındığında, iki ülkenin ekonomik büyümesinde meydana gelebilecek herhangi bir yavaşlamanın küresel ekonomiye de etki edebileceği ve diğer ülkelere sıçrayabileceği konusunda uyarılar yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

www.eylem.com.tr Eylem Haber © Her hakkı saklıdır.