SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Meteoroloji’den İstanbullulara sıcak hava müjdesi

Meteoroloji’den İstanbullulara sıcak hava müjdesi

İstanbul'da Cuma gününden itibaren yağışların yerini güneşli ve iyi havalara bırakacağı belirtildi.

Meteoroloji’den İstanbul için yeni tahminler gelmeye devam ediyor. İstanbul‘da Cuma gününden itibaren yağışların yerini güneşli ve iyi havalara bırakacağı belirtildi. Hava sıcaklıkları önümüzdeki haftada mevsim normallerinde olacak.

Meteoroloji’den İstanbul için yeni bir uyarı daha geldi. Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya’nın doğu ilçelerinin yağışlı geçmesi beklenirken İstanbul için beklenen kar yağışı tahmini de geldi.

İstanbul İçin Yeni Uyarı

İstanbul’da bugün saat 18.00’e kadar yüksek kesimlerde karla karışık yağmur beklendiği ancak akşam saatlerinde sıcaklığın 1-2 derecelere düşmesinin öngörüldüğü ifade edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Birinci Bölge Müdürü Ahmet Kocaman, İstanbul’da cumadan sonra yağışların kesileceğini ve sıcaklıkların artmaya başlayacağını belirterek, mevsim normallerinde sıcaklıklar beklediklerini belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Birinci Bölge Müdürü Kocaman, İstanbul için hava durumunun cumaya kadar akşam 1-2, gündüzleri ise 4-5 derece olacağını belirterek, “İstanbul’da Cuma gününden sonra yağışlar kesilecek. Sıcaklıklar da artmaya başlayacak. Mevsim normallerinde sıcaklıklar ön planda olacak. Denizlerde kuzeyli kuvvetli rüzgarların devam etmesini bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

si ise Talisca’yı bırakmayı düşünmüyor.