SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Meteoroloji’den İstanbullulara akşam saatlerinde kuvvetli yağmur uyarısı

Meteoroloji’den İstanbullulara akşam saatlerinde kuvvetli yağmur uyarısı

Meteoroloji'den İstanbul için sağanak yağış uyarısı geldi. Öğle saatlerinden sonra etkili olması beklenen sağanak yağışların İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren daha da kuvvetlenmesi bekleniyor. Hava sıcaklığında herhangi bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji’den İstanbul için sağanak yağış uyarısı geldi. Öğle saatlerinden sonra etkili olması beklenen sağanak yağışların İstanbul‘da akşam saatlerinden itibaren daha da kuvvetlenmesi bekleniyor. Hava sıcaklığında herhangi bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada İstanbul‘da öğleden sonra başlayacak olan sağanak yağışların il genelinde akşam saatlerinden itibaren daha da kuvvetleneceği ifade edildi. Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz ile Antalya, Burdur, Samsun, Çankırı, Çorum, Amasya, Yozgat, Sivas ve Kayseri çevreleri de sağanak yağışlı olacak. Akşam saatlerinde etkili olacak yağışların özellikle İstanbul ve Çanakkale çevrelerinde etkili olacağı gece saatlerinden itibaren ise iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiği belirtildi.

İstanbul’da Lodos Etkili

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen son tahminlerde ise hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ifade edildi. İstanbul’da etkili olan lodos yüzünden sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı’na inmek isteyen uçaklar, dakikalarca havada tur atmak zorunda kalırken zor anlar yaşayan uçaklardan birisi de pisti “pas” geçmek zorunda kaldı. Lodos nedeniyle Atatürk Havalimanındaki pistlerin yönü de değiştirilirdi.

Etiketler:,