SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Meteoroloji’den İstanbul’a Pazar için kar uyarısı

Meteoroloji’den İstanbul’a Pazar için kar uyarısı

Meteoroloji Uzmanı Prof. Orhan Şen, İstanbulluları Pazar ve Pazartesi günlerinde uyararak kar yağma olasılığının oldukça yüksek söyledi.

Meteoroloji’den İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısı geldi. Meteoroloji Uzmanı Prof. Orhan Şen, İstanbulluları Pazar ve Pazartesi günlerinde uyararak kar yağma olasılığının oldukça yüksek olduğunu hatırlattı.

Meteoroloji Uzmanı Prof. Orhan Şen yaptığı açıklamada, Pazar ve Pazartesi günlerinde İstanbul‘da kar yağışı ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu hatırlatarak yetkilileri uyardı. Sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşlara seslenen Meteoroloji Uzmanı Prof. Orhan Şen, hafta sonuna kadar sıcaklıkların daha da düşeceğini ve soğuk havanın da devam edeceğini hatırlattı.

İstanbul’a Kar Geliyor

Orhan Şen, “Hafta sonuna kadar ülkemiz genelinde soğuk hava devam edecek. Yeni haftaya başlarken bazı bölgelerimizde yoğun kar yağışı görülecek. Bunlardan birisi de İstanbul olacak. Pazar ve pazartesi günlerinde İstanbul’da kar yağışının etkili olmasını bekliyoruz. Yetkilileri buradan uyarırız.” ifadelerine yer verdi.

Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyıları ve Kütahya, Uşak, Mersin, Adana, Osmaniye, Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Ağrı çevrelerinin yağışlı diğer yerlerin ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmasının da beklendiği Meteoroloji tarafından açıklandı.