SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Meteoroloji’den Ankara için sağanak yağış ve sel uyarısı!

Meteoroloji’den Ankara için sağanak yağış ve sel uyarısı!

Meteoroloji'den Ankara için sağanak yağış uyarısı geldi. Saat 13.00-16.00 saatleri arasında Ankara için sel uyarısı verildi.

Meteoroloji’den Ankara için sağanak yağış uyarısı geldi. Saat 13.00-16.00 saatleri arasında Ankara için sel uyarısı verildi.

Meteoroloji, 13:00-16:00 arasında Ankara için sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaparken sel konusunda da vatandaşlara dikkat etmeleri gerektiğini belirtti. Ayrıca Meteoroloji, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

Meteoroloji’den Ankara için yapılan uyarıda “Ankara’da 13.00-16.00 arası sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışa karşı tedbirli olunmalı” ifadelerine yer verildi. Mayıs ayının başlaması ile birlikte yağışlı sistemin etkili olduğu ve yer yer kuvvetli yağışların görüldüğü Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde (Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Gaziantep, Adıyaman, Kilis) bugün (11.05.2018 Cuma), Cumartesi ve Pazar günleri de yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların devam edeceği tahmin ediliyor.