SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Meteoroloji Vatandaşları Dikkatli Olmaları İçin Uyardı

Meteoroloji Vatandaşları Dikkatli Olmaları İçin Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun batısında etkisini gösteren yağışlar adına vatandaşları uyarırken, yağışlar hayatı olumsuz etkiliyor.

İstanbul‘da etkisini gösteren ve sabah saatlerinden itibaren başlayan yağışlar hayatı olumsuz etkilerken, Şehir Hatları’nın bazı seferlerinin ise olumsuz hava şartlarından dolayı yapılamadığı ifade edildi.

Vatandaşlar Olumsuzluklara Karşı Uyarıldı

Meteoroloji 1’inci Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen uyarı doğrultusunda, yağışların, Marmara bölgesinin batısı ile İstanbul çevrelerinde yerel olarak kuvvetli bir şekilde olması beklendiği için oluşabilecek ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım düşmesi, yağış esnasında ani kuvvetli rüzgar gibi durumlar karşısında vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

3 Ayrı İl İçin Meteoroloji’den Uyarı

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 3 ayrı il içinde uyarı geldi. Tekirdağ çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanağın oluşturacağı olumsuzluklar karşısında vatandaşların dikkatli olması istenirken, söz konusu yağışların Kırklareli ve çevresi ile Edirne ve çevresinde de gözlemleneceği belirtildi.