SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Meteoroloji Uyardı! Pazar Günü İstanbul’a Kar Geliyor

Meteoroloji Uyardı! Pazar Günü İstanbul’a Kar Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'da yaşayan vatandaşları pazar günü beklenilen kar hakkında uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ndan yapılan açıklamada Pazar gününden itibaren İstanbul‘a kar geleceği bilgisi verildi. Aralık ayında mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıkları hızlı bir biçimde düşmeye başladı.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda Pazar günü İstanbul‘da kar yağışı olacağı belirtilirken, Prof. Dr. Orhan Şen sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunarak Türkiye‘deki soğuk havaların 10 gün daha süreceğini dile getirdi. İstanbul‘da hafta sonunda yağmurun ve soğuk havanın beklendiğini aktaran Şen, Marmara’ya kar yağma ihtimalinin yüksek olduğuna değindi. Sistemin zayıflamaması halinde pazar günü akşamı kar görüleceğini ifade eden Şen, sistemin yeteri kadar soğumaması halinde ise kuvvetli karla karışık yağmurun geleceğini vurguladı.

Türkiye Parçalı ve Çok Bulutlu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise ülke genelinde hava sıcaklıklarının parçalı ve çok bulutlu şekilde süreceğini ifade ederken, Marmara Bölgesinin doğusunda, İç Anadolu Bölgesinin doğusunda, Karadeniz’de, Doğu Anadolu’da, Ankara‘da, Çankırı’da, Konya’da, Siirt’te, Batman’da ve Isparta’nın çevrelerinde yağışlı havanın hüküm süreceğini belirtti.

Mevsim normallerinde devam edecek hava koşullarının yanı sıra rüzgarın ise kuzey yönden hafif şekilde ara ara ise orta kuvvette esmesinin beklendiğini vurguladı.