SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Meteoroloji Uyardı: İstanbul’a Yağış Geliyor

Meteoroloji Uyardı: İstanbul’a Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminleri doğrultusunda, hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece arasında düşüş yaşayacağı ifade edildi.

Meteoroloji 1’inci Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda, İstanbul‘da havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı belirtildi. Yerel olmak kaydıyla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın görülmesinin öngörüldüğü bölge genelinde, rüzgarın ise kuzeyden ve kuzeydoğu yönlerinden orta kuvvette eseceği tahmininde bulunuldu.

Yağışlar Öğle Saatine Kadar Sürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu raporu doğrultusunda, Marmara Bölgesi genelinde hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece arasında azalma yaşayacağı ifade edilirken, İstanbul‘da ise sağanak yağışın saat 12.00 sularına kadar sürmesinin beklendiği bildirildi.

Öte yandan gerçekleştirilen son değerlendirmeler doğrultusunda, ülkenin genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı, Marmara’nın kuzey ve doğusunun, İç Ege’nin, Akdeniz’in iç kesimlerinin, İç Anadolu’nun, Karadeniz’in, Doğu Anadolu’nun ve Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyiyle Batman ile Siirt çevrelerinin yağışlı olacağı ifade ediliyor.

Hava Sıcaklıkları 2 İla 4 Derece Düşecek

Hava sıcaklıklarının kuzeyde ve iç bölgelerde 2 ila 4 derece arasında azalma göstereceği fakat mevsim normallerinin üstünde seyretmeyi sürdüreceğine vurgu yapılırken, rüzgarın ise genellikle güneyden, güneybatıdan, kuzeybatı kesimlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesinin beklendiği bildiriliyor.