SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Meteoroloji ve AKOM’dan İstanbul’a fırtına uyarısı

Meteoroloji ve AKOM’dan İstanbul’a fırtına uyarısı

Hem Meteoroloji, hem de AKOM'dan akşam saatleri içerisinde ciddi bir fırtına uyarısı geldi.

Meteoroloji ve AKOM’dan İstanbul için beklenen uyarı geldi. Hem Meteoroloji, hem de AKOM’dan akşam saatleri içerisinde ciddi bir fırtına uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada tüm denizlerimizde fırtına beklendiği duyuruldu.

AKOM da İstanbul‘da akşama doğru ciddi bir fırtına beklendiğini söyledi. Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Marmara’da Çarşamba akşam saatlerinden itibaren rüzgarın batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, gece saatlerinde yer yer 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesinin beklendiği ifade edildi. Fırtınanın, Perşembe sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği belirtildi.

İstanbul İçin Uyarı

Kuzey Ege’de, rüzgarın Perşembe sabah saatlerinden itibaren batı ve güneybatı, zamanla kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına yaratacağı ve bunun perşembe akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği ifade edildi. Güney Ege’de, Çarşamba akşam saatlerinden itibaren rüzgarın batı ve güneybatı, zamanla kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, zamanla 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesinin beklendiği ve perşembe akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği belirtildi.