SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Merak Akşener’in danışmanı Sabri Erbakan oldu

Merak Akşener’in danışmanı Sabri Erbakan oldu

Eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'ın yeğeni Sabri Erbakan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in danışmanı oldu.

Eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan’ın yeğeni Sabri Erbakan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in danışmanı oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in danışmanı, eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan’ın yeğeni Sabri Erbakan oldu. Necmettin Erbakan’ın, Ege Üniversitesi Göz Polikliniği’nin kurucusu olan ağabeyi merhum Prof. Dr. Selahattin Erbakan’ın oğlu olan Sabri Erbakan, Refahyol hükümeti döneminde Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müşteşar Yardımcılığı görevinde yer almıştı.

Meral Akşener’in Danışmanı Belli Oldu

Sabri Erbakan bunun yanında Karayolları Genel Müdürlüğü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Bayındırlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevlerinde de bulunmuştu. Sabri Erbakan, İYİ Parti‘de Hazine, Dış Ticaret ve Bayındırlık konularında Meral Akşener‘in yardımcılığını yapacak.

Sabri Erbakan, 2007’de AK Parti İzmir Milletvekili Aday Adayı olmuş daha sonra 2010’da Mustafa Sarıgül’ün Türkiye Değişim Hareketi’ne katılmıştı. Sabri Erbakan Kasım 2013’te CHP‘den Fatih Belediye başkanlığı adayı olmuştu.