SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Mehmet Beğendik hayatını kaybetti

Mehmet Beğendik hayatını kaybetti

Perakende ve toptan sektörünün önemli isimlerinden biri olan ve Beğendik Mağazalarının kurucusu Mehmet Beğendik yaşamını kaybetti.

Perakende ve toptan sektörünün önemli isimlerinden biri olan ve Beğendik Mağazalarının kurucusu Mehmet Beğendik yaşamını kaybetti.

Perakende ve toptan sektörünün önemli isimlerinden Beğendik Mağazalarının kurucusu Kayseri’nin tanınmış işadamlarından biri olan Mehmet Beğendik, Ankara‘da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, işadamı Mehmet Beğendik’in cenazesine katılmak üzere memleketi Kayseri’ye geldi. Havayolu ile kente gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Erkilet Havaalanı’nda il protokolü tarafından karşılandı. Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül, Beğendik’in cana yakın olduğunu belirterek, “Hemşehrimiz Mehmet Beğendik beyin cenazesi için burada bulunuyoruz. Kendisi memleketin eşraflarından birisiydi ve çok iyi arkadaşımdı. Bugünkü AVM diye bilinen alışveriş merkezleri daha yokken bunların ilkini hem de yerli bir firma olarak tüm Türkiye‘ye yayan ilk insandır kendileri.” dedi.

Beğendik Üzdü

AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş “Kayseri eşrafından hayırsever İşadamı Hacı Mehmet Beğendik Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, Beğendik Ailesine sabır ve başsağlığı dilerim” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: