SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Kur Farkından Yararlanmak İçin Gelmişlerdi Başlarına Gelmeyen Kalmadı!

Kur Farkından Yararlanmak İçin Gelmişlerdi Başlarına Gelmeyen Kalmadı!

İstanbul Ümraniye'de yabancı uyruklu 6 kişinin para çektiğini gören esnaf şüphelenerek polise haber verdi. Dolandırıcı oldukları sanılan yabancı uyruklu kişilerin gerçek amaçları farklı çıktı.

İstanbul‘a bağlı Ümraniye ilçesinde ATM üzerinden sürekli kart değiştirerek para çeken ve Kuzey Afrika ülkelerinin vatandaşı olduğu tespit edilen 6 kişi emniyette sorgulandı. Emniyette kartların orjinal olduğu belirlenirken, olayın bir yanlış anlama sonucu ortaya çıktığı tespit edildi.

Kur Farkından Yararlanmak İçin Türkiye’ye Gelmişler

Kur farkından yararlanabilmek adına Türkiye‘ye geldikleri dile getirilen 6 kişi, ATM’den önceki akşam para çekmeye başladılar. Esnaf olan bir kişi para çeken yabancılardan şüphelenirken, yanlarına giderek kendini polis olarak tanıttı. Bu sırada polisleride arayan Esnaf Ferdi Şentürk, dolandırıcı olduğunu düşündükleri kişileri yakalatmak adına plan yaptı.

Kartlar Orjinal Çıktı

Bu esnada olay yerine gelen polis ekipleri yabancı uyruklu kişileri gözaltına alarak emniyete götürdü. Yakalan kişilerin üzerinden 20 bin doları aşkın para ve yüzlerce bankamatik kartı çıktı. Polis araştırması sırasında kartların orjinal olduğunu belirleyerek, bazı kartlarında ülkelerindeki akrabalarına ait olduklarını tespit etti.

6 kişinin kur farkından yararlanabilmek adına ülkemize geldikleri dile getirilirken, emniyette sorguya alınan 6 kişi hakkında herhangi bir işlemin yapılmadığı ifade edildi.