Eylem.com

Kredi ve Banka Kartları Rekor Kırdı!

Kredi ve Banka Kartları Rekor Kırdı!
68 kez
26 Eylül 2017 - 23:59

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından yapılan araştırmaya göre vatandaşlar geçtiğimiz Ağustos ayında rekor harcama yaptı. Türk ekonomisi son dönemde zam üzerine zam sıkıntısı çekerken, vatandaşlar para yok sıkıntısından her gün bahsederken, nakit para harcaması yerine kredi kartlarının tercih edilmesi dikkat çekti.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından yapılan açıklamaya göre vatandaşlar Ağustos ayında banka kartlarından %52 oranında daha fazla alışveriş yaptı ve nakit kullanmak yerine banka kartlarını tercih ettiler.

Kartlardan 61.6 Milyar Lira Harcadık!

Verilere göre hepimizin etkisi sonucunda banka kartları ve kredi kartlarından toplamda 61.6 milyar tutarında bir harcamanın sadece Ağustos ayında yapıldığı, 2016 Ağustos ayı Kurban Bayramı dönemine göre kredi kartlarından 1 milyar lira fazladan tatil ve diğer kategorilerde alışveriş yapıldığı ifade edildi.

1 milyar liralık artışın yaşanması kredi kartlarına daha fazla talep gelmesini sağlarken, ekonomide yaşanan kritik dönemlerin ardından vatandaşların borçlanma konusunda düşünmeden adım atmak zorunda kaldıkları, daha sonrasında kredi kartı borçlarının ödenememesi dolayısı ile kritik sorunlar yaşadıkları belirtiliyor. Kredi kartlarından yapılan harcamaların günden güne daha fazla arttığı biliniyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN