Eylem.com

Köprü ve otoyollar 2018 zam oranları

Köprü ve otoyollar 2018 zam oranları
140 kez
29 Aralık 2017 - 12:33

Köprü ve otoyollara resmen zam geleceği açıklandı. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan yeni zamların 2 Ocak 2018 Salı gününden itibaren geçerli olacağını ifade etti.

Köprü ve otoyol ücretlerine zam geleceğini açıklayan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan zam oranları konusunda net bilgileri verdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Köprü ve otoyollarda ücret artacak mı?” sorusu karşısında, “2 Ocak’tan itibaren yeni döviz kurları doğrultusunda zam oranlarını açıklamış olacağız. Bu kurlar sonrasında fiyatlar daha da netlik kazanmış olacak. Osmangazi ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü gerekse yap işlet devret modeli ile işlettiğimiz otoyollardaki ücretler ortaya çıkmış olacak. Mevcut otoyol ve köprülerimizdeki ücret düzenlemelerinde enflasyonu da dikkate alarak yeni bir düzenleme getireceğiz. Bu ayın da enflasyonunu dikkate alarak inşallah yılbaşı itibari ile onu da tespit etmiş olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Köprü ve Otoyollara Zam

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücretlerine geçtiğimiz yılın başında zam yapılmış ve geçiş ücreti 7 liraya çıkarılmıştı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN