SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Konya’da mahalle içme suyundan zehirlendi

Konya’da mahalle içme suyundan zehirlendi

Konya'da su içtikten sonra zehirlendikleri tespit edilen 129 kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Konya’da su içtikten sonra zehirlendikleri tespit edilen 129 kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Mahalle sakinlerinden 300’ü kadarının daha zehirlendiği ancak hastaneye uğramadıkları bile iddia edildi.

Konya’da bir mahallede 129 kişi, içtikleri sudan zehirlendi. Karın ağrısı, ishal ve kusma şikayeti üzerine hastaneye kaldırılan mahalle sakinlerine ilk tedavileri gerçekleştirildi. Mahalle sakinleri, rahatsızlanan kişi sayının 300’ün üzerinde olduğunu ancak bazılarının hastaneye bile uğramadıklarını söyledi.

Konya’da Mahalle Zehirlendi

Şehir merkezine 14 kilometre uzaklıktaki yaklaşık bin 500 nüfuslu Tatköy Mahallesi’nde geçen Perşembe gününden itibaren çoğu çocuk olmak üzere çok 129 kişide, karın ağrısı, ishal ve kusma şikayetleri baş gösterdi. 129 kişi içtikleri şebeke suyundan zehirlendikleri şüphesiyle farklı zamanlarda kentteki çeşitli hastanelere giderek hemen tedavi altına alındı. Yapılan tetkiklerinde ‘su kirliliğine maruz kalma’ tanısıyla gastroenterit (ishal) teşhisi kondu.

Çoğu aile polise şikayette bulundu. İl Sağlık Müdürlüğü ile Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi, mahalledeki ev ve iş yerlerinden su numune aldı.

Etiketler:, ,