SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Komedyen Atalay Demirci böyle savundu

Komedyen Atalay Demirci böyle savundu

FETÖ soruşturması kapsamında önce gözaltına alınan ve daha sonrasında tutuklanan ünlü komedyen Atalay Demirci mahkemede kendini şu sözlerle savundu.

FETÖ soruşturması kapsamında önce gözaltına alınan ve daha sonrasında tutuklanan ünlü komedyen Atalay Demirci mahkemede kendini savundu. ABD‘de de FETÖ ele başına yaptığı gösterinin görüntüleri sosyal medyaya sızan Demirci, “Vatan hasreti çeken hocaya gösteri yap dediler biz de yaptık.” dedi.

FETÖ‘den tutuklandıktan sonra önce gözaltına alınan ve ardından tutuklandıktan sonra yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest kalan Atalay Demirci’nin mahkemede hakime verdiği savunma ortaya çıktı. Amerika‘daki görüntüleri sosyal medyaya sızan Atalay Demirci kendini savundu.

Atalay Demirci’den Mahkemede Savunma

Atalay Demirci, “Evet ABD‘ye gittim bu doğrudur. Ben zaten bunu yalanlamıyorum. Vatan hasreti çeken hoca efendiye gösteri yapılmam söylendi. Bende yaptım.” diyerek kendini savundu. Demirci, “Bundan başka bilgimde olmamıştır.” ifadelerini kullandı. Duruşma sırasında Demirci’nin arkadaşı Murat Kaygusuz ise mahkeme tarafından tanık olarak da dinlendi. Demirci’nin Dünya Radyo’da çalıştığı dönem içerisinde radyonun FETÖ’ye ait olduğunu bilmediğini ileri süren Kaygusuz bu iddiaların tamamen asılsız olduğunu dile getirdi.

Atalay Demirci’nin de daha sonrasında yarışmayı düzenleyen kanalla sözleşmesini reddettiği söylendi.

Etiketler:,