SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Kilis’teki Çalık Camii’nde hasar büyük

Kilis’teki Çalık Camii’nde hasar büyük

Kilis'te dün akşam saatleri esnasında namaz kılındığı esnada Çalık Camii'ne isabet eden roketin verdiği hasar saatlerinde gün yüzüne çıktı.

Kilis’te dün akşam saatleri esnasında namaz kılındığı esnada Çalık Camii’ne isabet eden roketin verdiği hasar saatlerinde gün yüzüne çıktı. Hain saldırı sonrasında 2 vatandaşımızın öldüğü daha önceden açıklanmıştı.

Kilis’te dün akşam saatlerinde namaz kılındığı sırada Çalık Camii’ne isabet eden roket hasarı resmen ortaya çıktı. Hasar oldukça büyük olmuştu. Akşam namazı esnasında terör örgütü YPG’li teröristler tarafından atılan roket tarihi Çalık Camii’ne isabet etmiş ve saldırıda 2 kişi hayatını kaybederken 6 kişi de yaralanmıştı. Caminin yanına düşen ikinci roket saldırısında ise 5 vatandaşımız yara almıştı.

Cami’de Hasar Büyük

Can pazarının yaşandığı roketli saldırının hemen sonrasında ekipler ve vatandaşlar yıkılan cami kubbesinin enkazında kalan kişileri kurtarmak için seferber olmuşlardı. Camiye isabet eden roketli saldırının verdiği hasar sabah saatlerinde ortaya çıktı. Kubbenin yıkıldığı saldırı sonrasında camin birçok bölgesinde hasar yaşandı. Afrin ilerleyişini sürdüren TSK ve ÖSO, roketlerin atıldığı Abudan köyünü saldırıdan kısa bir süre sonra resmen ele geçirerek intikam almış oldu.

Etiketler:,