SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Kilis’te zeytinlik bahçesine roket düştü

Kilis’te zeytinlik bahçesine roket düştü

Afrin bölgesinden YPG'li teröristler tarafından ateşlenen bir roketin daha Kilis'e düştüğü belirlendi.

Afrin bölgesinden YPG’li teröristler tarafından ateşlenen bir roketin daha Kilis’e düştüğü belirlendi. Kilis’te bir zeytinlik bahçesine düşen roket sonrasında gelen ilk bilgilere göre ölen ya da yaralananın olmadığı belirtildi.

Suriye’nin Afrin bölgesindeki terör örgütü YPG mensupları tarafından Kilis’teki bir zeytinlik bahçesine roketli saldırı düzenlendi. Afrin kırsalında yer alan teröristler tarafından saat 10.20 sıralarında Şıh Mehmet Mahallesi’ne bir roket atıldığı belirtildi. Zeytinlik bahçesine isabet eden ve patlayan roket can ya da mal kaybına neden olmazken olay yerine gelen güvenlik ekipleri çevrede tüm kontrolleri eline aldıktan sonra ilk incelemelerine başladı.

Kilis’e Bir Roket Daha

Sınırda konuşlu Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı birliklerce Afrin’deki terör hedeflerine Fırtına obüsleriyle misliyle karşılık verildi. Zeytin Dalı Harekatı’nın başladığı 20 Ocak’tan bu yana Kilis’e atılan 20 roket saldırısında şu ana kadar Suriye uyruklu 2 kişi hayatını kaybederken 21 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Etiketler:,