SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Kilis ve Reyhanlı’ya roket düştü

Kilis ve Reyhanlı’ya roket düştü

Afrin'de bulunan YPG'li teröristler tarafından ateşlenen roketlerin yine Kilis ve Reyhanlı'ya düştüğü belirtildi. Yaşanan olayda ölü ve yaralı olmaması ise sevinç yarattı.

Kilis ve Reyhanlı’da sular durulmuyor. Afrin’de bulunan YPG’li teröristler tarafından ateşlenen roketlerin yine Kilis ve Reyhanlı’ya düştüğü belirtildi. Yaşanan olayda ölü ve yaralı olmaması ise sevinç yarattı.

Suriye bölgesindeki Afrin’den ateşlenen roketler yine Kilis ve Reyhanlı’ya düştü. Saldırıda herhangi bir şekilde ölen ya da yaralanan olmazken Türk askerleri anında karşılık verdi. Suriye’nin Afrin bölgesindeki YPG’li teröristler tarafından ateşlenen roketlerin Kilis kent merkezine düştüğü belirlendi.

Kilis ve Reyhanlı’ya Roket Düştü

Gelen son bilgilere göre Afrin’deki terör örgütleri tarafından saat 16.10 sıralarında ateşlenen roketlerin Atatürk Mahallesi’nde üç katlı bir evin çatısına isabet ettiği ifade edildi. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı roketli saldırıda evin çatısında ve çevrede park halindeki bazı araçlarda hasar olduğu belirtilmişti.

Kilis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Suriye tarafından ilimize bir roket mermisi atıldı. Herhangi bir can kaybı ve yaralı yoktur. Ekiplerimiz olay yeri çalışmalarını derhal başlatmıştır.” ifadeleri kullanıldı. Sınırdaki birlikler ise saldırının hemen ardından Suriye bölgesinde bulunan teröristlerin mevzilerine Fırtına obüsleri ile anında karşılık verdi.

Etiketler:,