SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Kasımpaşa Tüneli açılıyor

Kasımpaşa Tüneli açılıyor

Ve Kasımpaşa Tüneli bugün resmen açılıyor. Sütlüce ile Kasımpaşa arasında yapımı gerçekleştirilen Kasımpaşa Tüneli'nin bugün hizmete gireceği vurgulandı.

Ve Kasımpaşa Tüneli bugün resmen açılıyor. Sütlüce ile Kasımpaşa arasında yapımı gerçekleştirilen Kasımpaşa Tüneli’nin bugün hizmete gireceği vurgulandı. Saat 12.00’da başlaması beklenen açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’da yer alacak.

İstanbul trafiğine önemli bir ivme kazandırması beklenen Kasımpaşa – Hasköy Tüneli bugün resmen hizmete girmeye hazırlanıyor. Kasımpaşa Tüneli’nin açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’da yer alacak.

Kasımpaşa Tüneli Açılıyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolde kamulaştırma işleri yine İBB tarafından gerçekleştirildi. Sütlüce ile Kasımpaşa arasında yapılan 1316 m. ve 1234 m. olmak üzere toplam 2550 m’lik çift tüplü Beyoğlu – Kasımpaşa Tüneli, 3817 m. bağlantı yolu ve 140 m’lik aç-kapa tünel ile beraber toplamda 6.507 m.’yi buluyor. Günde yaklaşık 4 bin aracın geçmesi beklenen Kasımpaşa Tüneli ile beraber 40 bin araçlık bir kapasite yer alacak.