SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Kars’ta 43 milyon liralık hayvan dolandırıcılığı

Kars’ta 43 milyon liralık hayvan dolandırıcılığı

Kars'ta tarihi bir vurgun yaşandı. Eşi görülmemiş büyük vurgunda hayvan hırsızlığına rastlandı. Bir kişinin habersiz olarak besicileri toplamda 43 milyon lira dolandırdığı ifade edildi.

Kars’ta tarihi bir vurgun yaşandı. Eşi görülmemiş büyük vurgunda hayvan hırsızlığına rastlandı. Bir kişinin habersiz olarak besicileri toplamda 43 milyon lira dolandırdığı ifade edildi.

Kars’ta bir kişinin besicileri toplamda 43 milyon lira dolandırdığı ifade edildi. Ölen bir kişinin kimlik kartını kullanan dolandırıcının kent merkezi ile birlikte bunun yanı sıra Susuz, Selim, Akyaka ve Arpaçay ilçelerinden aldığı 500 TIR dolusu, 17 bin büyükbaş hayvanı Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya kadar götürdüğü iddia ediliyor.

Kars’ta Büyük Vurgun

Mağdurların yaşananların ardından adliyeye giderek şikayetçi oldukları belirlendi. Mağdur olan köylülerden birisi ise açıklamasında, “Bize Tarım Bakanlığı’ndan geldiklerini söyledi. Genç çiftçilere yarımda bulunacaklarını söyledi. Biz de kendisine inanarak hayvanlarımızı senet karşılığında verdik. Yaptığımız araştırmalar neticesinde bu isimde bir kişinin yaklaşık 10 sene öncesinde var olduğunu gördük. Jandarmaya başvurarak bu kişinin bulunmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Diğer mağdur ise “Biz devlete sığındık. Devletten başka kimsenin olmadığını biliyoruz ve şikayetçi olduk. Kişi halen yakalanmadı ancak bana 50 akrabam yardımcı oldu. 50 akrabamdan 30’u da mağdur konumda.” şeklinde konuştu.