SON DAKİKA
Tümü

Yaşam

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Yaşam
  4. /
  5. Karacabey’de zehirli fabrika eylemi

Karacabey’de zehirli fabrika eylemi

Bursa'nın Karacabey ilçesinde yaşanan olayda köylüler ayaklandı. Fabrika atıkları yüzünden Karadere'den su içerek ölen oğlakla eylem yapan köylüler yetkililere seslerini duyurmaya çalıştı.

Bursa’nın Karacabey ilçesinde yaşanan olayda köylüler ayaklandı. Fabrika atıkları yüzünden Karadere’den su içerek ölen oğlakla eylem yapan köylüler yetkililere seslerini duyurmaya çalıştı.

Bursa’nın Karacabey ilçesinin 4 kırsal mahallesinde yaşayan vatandaşlar Karadere’deki kirlilik nedeniyle isyan ederek eylem yaptılar. Deredeki kirliliğe fabrika atıklarının neden olduğunu öne süren köylüler son olarak bir oğlaklarını kaybettiklerini belirttiler.

Karacabey ilçesinin kırsal Sultaniye, Akhisar, Tophisar ve İsmetpaşa mahallelerinde oturan vatandaşlar, Karadere’den çevreye yayılan kokuya dikkat çekmek bir araya gelerek eylemde bulundular. Gerçekleştirilen eyleme DOĞADER Başkanı Caner Gökbayrak ile Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Ali Uluşahin de katılırken eylemciler Eylemciler, fabrikaların atıklarıyla Karadere’yi kirlettiğini, buna bir çözüm bulunmasını istediler.

Etiketler: